×

Zielone orzeźwienie z Florist Green od Carlo Bossi

Perfumy - czym są? Samo słowo „perfumy” oznacza wszystkie kosmetyki, których jedynym celem jest nadanie naszemu ciału przyjemnej woni, która utrzymywać się będzie na skórze przez dłuższy czas. Jest to słowo zapożyczone z języka francuskiego, w którym zwrot „per fumee” oznacza „przez dym”. Kiedyś bowiem wierzono, że dzięki niesamowitej woni, która wytwarza się przy spalaniu niektórych drzew, ludzie mogą ułaskawiać bogów. „Przez dym”, a więc „per fumee”, oznaczało coś, co można osiągnąć jedynie dzięki zapachowi. Dzisiaj chciałam przedstawić Wam zapach, który absolutnie mną zawładnął. A jaki to konkretnie zapach? Otóż Florist Green od Carlo Bossi. 


CARLO BOSSI to firma, której historia sięga lat osiemdziesiątych. W latach 1983-1995 produkowała wyroby chemii gospodarczej i kosmetyki. Od  1996r. rozpoczęła produkcję wyrobów perfumeryjnych. Do ich produkcji wykorzystują komponenty i surowce renomowanych firm europejskich.


Opracowana przez nich nowoczesna linia produkcyjna, pozwala uzyskać produkty wysokiej jakości, przyjazne i bezpieczne dla zdrowia.

Firma posiada własną pracownię graficzną, drukarnię offsetową, urządzenia do nadruku na opakowaniach szklanych. Duże doświadczenie, wysoka jakość produkcji, pozwalają na świadczenie usług w zakresie projektowania i produkcji wyrobów perfumeryjnych. Realizują zamówienia, uwzględniając indywidualne zapotrzebowanie naszych klientów.

Naczelną dewizą firmy jest "Spełniamy Twoje marzenia", co jest gwarancją zadowolenia i uznania wszystkich szanownych klientów.


Co warto wiedzieć o Perfumach?

Zapach zmienia się z upływem czasu w zależności od trzech linii zapachowych

- nuta głowy:   zawiera substancje ulotne, które najszybciej odparowują i znikają. Jest to pierwszy zapach jaki się czuje, gdy ulotni się alkohol. Jest to zapach, którego zadaniem jest zachęcić nas do kupna wybranych perfum.Wyczuwalny od 3 do 5 min

- nuta serca:   środek zapachu zawiera substancje średnio ulotne. Tu nuta skomponowana jest zazwyczaj z woni kwiatowo-owocowych i łączy się z istniejącą jeszcze słabą nutą głowy.

- nuta bazy:   to baza zapachu w skład której wchodzą utrwalacze, wonie drzew, korzenne przyprawy, ekstrakty żywic drzew orientalnych ( tony leśne ), piżmo, ambra, wanilia. Sprawiają że po rozwinięciu bukietu aromatów perfumy długo się utrzymująI tak odpowiednio w zapachu Florist Green mamy takie nuty:

Nuta głowy: bergamotka, owoce cytrusowe
Nuta serca: seler, jaśmin
Nuta bazy: liście zielonej herbaty, aloes

I własnie po pierwszym kontakcie z perfumami poczułam rześki zapach owoców cytrusowych - a to jest to, co uwielbiam w perfumach. Zdecydowanie stawiam na orzeźwiające zapachy. Po pewnym czasie, kiedy już nasze zmysły powonienia przyzwyczajają się do zapachu cytrusów najbardziej wyczuwalna jest zielona herbata. To kolejny zapach, który również jest jednym z moich ulubionych. Uwielbiam zapach zielonej herbaty o poranku, kiedy zaparzam sobie szklaneczkę tego napoju, który jak wiecie ma wiele cudownych właściwości :) Dzięki tym perfumom zapach zielonej herbaty może towarzyszyć nam również na skórze. Cała kompozycja zapachowa, która jest w tych perfumach świetnie ze sobą współgra. Przywołuje miłe skojarzenia z zielona wiosną i ciepłym latem. Perfumy bardzo polubiłam i polecam wszystkim, którzy tak jak ja lubią orzeźwiające, cytrusowe zapachy. Co do trwałości, to tak na prawdę często indywidualna sprawa i na jakie miejsca na ciele nałożymy perfumy. Ja zawsze perfumuję się po kolei : za uszami, na skroniach, na szyi (w miejscu gdzie znajdują się tętnice) oraz w zagłębieniu przy obojczykach, między piersiami (tam gdzie się zbiegają), w zgięciu łokci, na przegubach dłoni i ...pod kolanami :) Według mnie zapach jest trwały i utrzymuje się długo - bo nie raz popsikałam się z samego rana, a wracając po całym dniu pracy mój mężczyzna komplementował, że ładnie pachnę :)


Buteleczka perfum ma ładny design, który zdecydowanie odpowiada kompozycji zapachowej - zielona zatyczka i napis na opakowaniu pasują po prostu do Florist Green :) Ładnie prezentuje się na półce z innymi perfumami i ma wygodny w użyciu kształt, który bardzo dobrze dopasowuje się do dłoni w trakcie perfumowania ciała. A jeśli chcecie znaleźć coś dla siebie - zapraszam na stronę producenta perfum. W ofercie maja wiele ciekawych zapachów zarówno dla kobiet jak i mężczyzn i z pewnością coś przypadnie Wam do gustu :)Pozdrawiam serdecznie :*10 komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 Revelkove Love , Blogger