×

Wiesz co jesz - zdrowa żywność w Biedronce

Biedronka od pewnego czasu zaskakuje nas co raz to ciekawszą ofertą. Ostatnio ruszyła akcja WIESZ CO JESZ, gdzie można zakupić wiele ciekawych produktów z serii zdrowej żywności. Postanowiłam skorzystać z okazji i zakupiłam kilka rzeczy. Jakich? Zapraszam do dalszej części notki. 


Oferta Wiesz co jesz dostępna jest w Biedronce od 29 marca. To co najbardziej mnie zainteresowało to superfood Intenson i zakupiłam Ostropest, Quinoe oraz ksylitol. Ceny przystępne, więc czemu nie skorzystać?


OSTROPEST PLAMISTY (mielony)

W Polsce roślina uprawna. Roślina jednoroczna, swoim wyglądem bardzo podobna do ostów. Dorosły okaz ostropestu plamistego osiąga wysokość 1,5m i ma szerokość około 60cm. Charakteryzuje się ciemnozielonymi liśćmi z białym marmurkowym wzorem, które mają około 50cm długości i szerokość w granicach 25cm. Z rośliny tej pozyskuje się ziarna o od jasnobrązowej do ciemnobrązowej barwie.Ostropest plamisty charakteryzuje się wysoką zawartością błonnika pokarmowego, który pozytywnie wpływa na pracę jelit. Ostropest jest źródłem białka, niezbędnego składnika diety.

Cena za 200g na stronie producenta to 6,30zł - w Biedronce 4,49zl 

QUINOA

Pochodzi z Ameryki Południowej, gdzie jest uprawiana od 3 – 5 tysięcy lat. Byłapodstawowym pokarmem w państwie Inków na obszarach górskich, gdziezastępowała kukurydzę.Quinoa czarna zawdzięcza swoją nazwę głębokiej czarnej barwie, która utrzymujesię także po ugotowaniu. Charakteryzuje się nieco wyraźniejszym smakiem niżkomosa biała – orzechowym, lekko słodkawym. Praktycznie nie pęcznieje podczasgotowania, zachowuje twardość i chrupkość.

Cena za 250g na stronie producenta to 14zł - w Biedronce 7,49zl 


KSYLITOL (cukier brzozowy)

Ksylitol jest naturalnym składnikiem wielu owoców i warzyw, takich jak żółte śliwki, truskawki, maliny, kalafior, sałata oraz szpinak. Stąd, zawsze był obecny w ludzkiej diecie. Ksylitol produkowany jest z twardego drewna brzozy oraz drewna bukowego.


Cena za 250g na stronie producenta to 9,5zł - w Biedronce 7,49zl 


Jak widać na przykładzie tych 3 produktów ceny na prawdę konkurencyjne, więc warto się wybrać i zaopatrzyć w małe co nico. W niektórych Biedronkach są całe duże stoiska gdzie można wybierać i przebierać, a niestety w tych mniejszych wyboru może nie być. Ale Biedronek u nas teraz jak mrówek po deszczu, więc nie problem odwiedzić kilka i znaleźć to, co nas konkretnie interesuje :)

A jak tam Wasze zakupy? Kupiliście coś, na coś konkretnie polujecie - a może dopiero się wybieracie?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 Revelkove Love , Blogger