×

Czy badasz się regularnie? Trwa Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Przyłącz się do akcji!

Trwa Europejski Tydzień Profilaktyki Raka Szyjki Macicy (European Cervical Cancer Prevention Week), którego tegoroczna edycja przypada na 22-28 stycznia 2017 roku. W ramach wydarzenia odbywają się akcje i kampanie edukacyjne, których celem jest szerzenie wiedzy na temat raka szyjki macicy oraz propagowanie wśród kobiet regularnych badań cytologicznych  jako najlepszej metody profilaktyki tego typu nowotworów. Jedną z akcji jest PINK LIPS PROJECT organizowany już po raz czwarty przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

Pink Lips Project


PINK LIPS PROJECT jest to event, który ma za zadanie poszerzyć świadomość wysokiej liczby zachorowań na Raka Szyjki Macicy i sposobów na profilaktykę i jego szybkie diagnozowanie. Na znak solidarności z kobietami walczącymi z RSM pomalujmy usta na różowo. Projekt został zainicjowany przez Oddział Gdańsk Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland.

Odwiedź koniecznie PINK LIPS PROJECT i przyłącz się do akcji.
Co należy zrobić aby dołączyć do grona świadomych kobiet z Pink Lips Project:


Wzięłam udział i moje zdjęcie możecie zobaczyć na Instagramie - Was też gorąco zachęcam do przyłączenia się do tej wspaniałej akcji! :)

Rak szyjki macicy


Rak szyjki macicy dotyczy blisko półtora miliona kobiet na całym świecie. Tylko w Polsce ponad 3000 pacjentek rocznie słyszy diagnozę „RSM”. Wcześnie zdiagnozowany rak szyjki macicy (w fazie przedinwazyjnej) cechuje się bardzo dobrym rokowaniem i daje duże szanse na całkowite wyleczenie. Niestety, jako że choroba rozwija się często bezobjawowo wśród wielu pacjentek wykrywana jest w fazie zaawansowanej i trudnej do wyleczenia. Poddawanie się regularnym badaniom cytologicznym pozwala wykryć wczesne symptomy choroby nowotworowej i podjąć skuteczną terapię. Podczas zeszłorocznego Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy, w całej Europie zorganizowano kilka tysięcy różnych akcji i wydarzeń. Każde z nich miało na celu intensywną edukację dorosłych kobiet oraz nastolatek w zakresie profilaktyki raka szyjki macicy oraz zachęcanie ich do korzystania z dostępnych świadczeń medycznych. Omawiano kwestie szczepionek przeciwko wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV) dla młodych dziewcząt oraz badań przesiewowych w kierunku raka szyjki macicy


A tutaj jeszcze ciekawa infografika związana z tematemBardzo się cieszę, że organizowane są takie ciekawe inicjatywy - pamiętajmy jednak, że badać należy się regularnie. Ja staram się robić przegląd swojego zdrowia raz do roku w okolicach urodzin. Skoro urodziny mamy raz w roku, to niech w parze idą kompleksowe badania w tym czasie. Na prawdę warto, bo życie mamy tylko jedno...


Przydatne informacje znajdziecie również tutaj:

http://www.puo.pl/badania-profilaktyczne/rak-szyjki-macicy
http://www.nfz-szczecin.pl/6gjgl_profilaktyka_raka_szyjki_macicy.htm
Ja badam się obowiązkowo co roku.
A Wy robicie regularnie badania?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 Revelkove Love , Blogger