×

Witaminy D3+K2 DeKavit - zadbaj o zdrowe odpowiednią suplementacją

Od pewnego czasu zmagam się z problemami zdrowotnymi. Biegam po lekarzach i ilu lekarzy tyle podejść do tematu. Postanowiłam nie siedzieć bezczynnie w oczekiwaniu na diagnozę i zacząć dbać o siebie przede wszystkim poprzez dietę i odpowiednią suplementację. Wiele jest prawdy, że człowiek jest tym co je - moje schorzenia wymagają przede wszystkim odpowiedniej diety i uregulowania gospodarki hormonalnej. Małymi kroczkami uczę się jak powinnam jeść, czego unikać i na co zwracać szczególną uwagę. W parze ze zdrowym odżywianiem idzie też odpowiednia suplementacja. Żeby nie zarzucać Was od razu ogromną dawką wiedzy, postanowiłam pisać na blogu pojedynczo o konkretnych suplementach, które przyjmuję. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej witaminom D3+K2.

 DeKavit D3+K2

FORMUŁA DUO COMPLEX
Kapsułki z możliwością otwarcia ze specjalnie opracowana formuła DUO COMPLEX. Dzięki tej stworzonej przez specjalistów recepturze, preparat nadaje się do spożycia w kapsułce, jak również poprzez samodzielna aplikacje jej zawartości. Formuła DUO COMPLEX została stworzona z myślą o osobach, które maja problemy z połykaniem lub są na diecie wegetariańskiej.

WŁAŚCIWOŚCI:
Witaminy D i K pomagają w utrzymaniu zdrowych kości. Witamina D pomaga w prawidłowym wchłanianiu i wykorzystywaniu wapnia i fosforu. Wspiera utrzymanie prawidłowego poziomu wapnia we krwi oraz bierze udział w procesie podziału komórek. Witamina D przyczynia się ponadto do prawidłowego funkcjonowanie mięśni oraz układu odpornościowego. Witamina K pomaga zachować zdrowe kości. Wspomaga proces mineralizacji oraz jest ważna dla utrzymania odpowiedniego ich stanu i struktury. Organizm człowieka nie potrafi samodzielnie syntetyzować witaminy K2, w związku z czym zapotrzebowanie na te witaminę pokrywane jest głównie z dieta oraz w mniejszym stopniu dzięki syntezie prowadzonej przez bakterie jelitowe. Witamina K przyczynia się również do normalnego krzepnięcia krwi. Dekavit D3+K2 suplement diety zawiera w swoim składzie naturalna witaminę K2 o wysokiej biodostępności – menachinon-7 (MK-7)otrzymywana z nasion soi w wyniku fermentacji z udziałem bakterii Bacillus subtilis natto.
Suplement można kupić stacjonarnie w aptekach lub TUTAJ
Taką dawkę informacji dostajemy od Producenta. A teraz tak na chłopski rozum - po co nam ten suplement diety? Otóż od pewnego czasu zauważyłam u siebie spadek formy, ciągłe zmęczenie. Na początku tłumaczyłam to zimową depresją, ale ile można zwalać na zimę? Dni było krótkie, wieczory dłużyły się niemiłosiernie, a ja zalegałam w łóżku i jedyne na co miałam ochotę to na sen. Zaczęłam szukać więc przyczyny. Wykonałam szereg badań i to co mnie zaniepokoiło to niski poziom witaminy D. Kiedy wpisałam sobie w wujka gooogle "niedobór witaminy D" jak wół wyskoczyło mi właśnie chroniczne zmęczenie, problemy z pęcherzem, niespokojny sen, trudności z koncentracją, bóle głowy - czyli wszystko to, co spędzało mi sen z powiek. Jak się okazuje najlepszą formą witaminy D3 jest ta, która powstaje w naszej skórze pod wpływem słońca - ale co robić kiedy słońca brak? Trzeba wesprzeć się doustną suplementacją. Wybrałam się więc do apteki po witaminę D i od farmaceutki usłyszałam, że warto suplementować witaminę D3 razem z K2, ponieważ działają one pośrednio na siebie: witamina D3 odpowiada za regulację  gospodarki wapniowej i fosforowej w organizmie, natomiast witamina K2 jest jej idealnym dopełnieniem, powoduje przekierowanie wapnia w odpowiednie miejsce czyli do kości. I wszystko jasne :) Reasumując zestaw tych witamin pomaga mi nie tylko w walce ze zmęczeniem, ale przy okazji dbam też o mocne kości.
Niestety obecnie nasz styl życia, jakość pożywienia wpływa znacząco na pogorszenie się stanu zdrowia. Jesteśmy non stop zatruwani od zewnątrz poprzez zanieczyszczenia powietrza jak i od wewnątrz spożywając jedzenie naszpikowane chemią. Do tego całe dnia spędzamy w pracy, w zamkniętych pomieszczeniach często bez dostępu światła dziennego, a kiedy wychodzimy na słońce stosujemy kremy z filtrami - przez co zaburzona jest produkcja witaminy D (z jednej strony chronimy skórę przed niekorzystnym promieniowaniem, ale z drugiej strony blokujemy swobodne wytwarzanie tej witaminy). Według mnie niemożliwe jest, aby w dzisiejszych czasach mieć odpowiedni poziom tych witamin w organizmie, więc musimy ratować się suplementacją. Witaminy przyjmuję od ponad miesiące i powoli zauważam poprawę, ale aby w pełni rozprawić się z moimi problemami jeszcze wiele przede mną. Ina koniec taka mała dygresja - dlaczego wybrałam akurat DekaVit DuoComplex? Przy sporej ilości tabletek, które łykam świetnym rozwiązaniem jest możliwość przyjęcia suplementu w proszku o przyjemnym pomarańczowym smaku. Jeśli ktoś ma problemy z połykaniem kapsułek, to taka forma będzie idealna.
Oczywiście witaminy D3+K2 to nie jedyne, które suplementuję - ale dzisiaj postanowiłam nie zarzucać Was ogromną dawką informacji. O pozostałych suplementach, które pojawiają się w mojej diecie napiszę niebawem w kolejnych postach.
  

A jak to jest u Was z suplementacją witamin?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 Revelkove Love , Blogger