×

Czy suplementacja jest ważna? Nowy cykl gościnnych postów na blogu.

W ostatnim czasie zmagałam się z problemami zdrowotnymi. Był to czas kiedy musiałam zacząć zmieniać swoje nawyki żywieniowe i zwracać uwagę na to co jem. Zaczęłam zgłębiać nieco sama tematykę zdrowego odżywiania, ale jednak nie mam na tyle wiedzy i doświadczenia co osoby, które na co dzień zajmują się taką tematyką. Postanowiłam poszukać więc dobrego wsparcia. Szukałam między innymi w internecie, książkach ale okazało się, że pomoc jest bliżej niż się spodziewałam. Moja znajoma Izabela, która jest trenerką personalną oraz freakiem zdrowego stylu życia zmieniła nieco moje podejście do tego, co jem i jak jem. Podczas naszych spotkań narodził się pomysł, aby podzielić się z Wami moimi zmaganiami oraz wypuścić cykl gościnnych artykułów na blogu o zdrowym trybie życia oraz suplementacji. Mam nadzieję, że spodobają się Wam takie wpisy i znajdziecie w nich coś dla siebie. Zapraszam do lektury i dajcie koniecznie znać czy macie ochotę na więcej tego typu wpisów.


Z perspektywy ostatnich kilku lat możemy wyraźnie zauważyć , iż temat zdrowego stylu życia, a jeszcze bardziej uściślając zdrowego odżywiania się staje się powszechnie obecny i puka do drzwi każdego przeciętnego Kowalskiego.  Reklamy wysoko przetworzonych produktów spożywczych powoli ustępują miejsca ich zdrowszym (chociaż na ogół tylko pozornie) odpowiednikom. Miejsce na półkach sklepowych jak dotąd zarezerwowane dla artykułów niewiadomego pochodzenia zaczyna być wypełniane przez wyroby BIO i produkty organiczne. Stale powiększające się grono celebrytów oraz lifestylowcow propagujących zdrowe sposoby odżywiania się również wpłynęły na fakt, iż obecnie w Polsce powoli możemy zacząć mówić o „boomie” na zdrowy styl życia.

Zastanówmy się jednak czy to czym się odżywiamy oraz jak się odżywiamy jest naprawdę zdrowe? Czy samo jedzenie wystarczy do tego aby dostarczyć naszemu organizmowi odpowiedniej ilości oraz jakości paliwa? Czy tankujemy nasz organizm tym czym trzeba i czy rzeczywiście jest to dla niego wystarczające?

W obecnych czasach, okresie nieustannego pędu i nieprzerwanego wyścigu o lepsze zarobki, warunki życia, pracy , karierę nasz organizmy potrzebują paliwa najlepszej jakości. Każdy oktan mogący pomóc zasilić maszynerie naszych skomplikowanie powiązanych ze sobą układów może być na wagę złota. Te dodatkowe oktany gwarantują nam suplementy diety. Są one często brakującym elementem bez którego nie możemy osiągnąć pełni zadowolenia z naszego nowego, zdrowego stylu życia.  Wielokroć skupiamy się na poszukiwaniu nowych rozwiązań dietetycznych, obniżamy codzienna podaż kaloryczna, sięgamy po coraz bardziej obciążające nasz organizm programy dietetyczne, a rozwiązanie jest dostępne na wyciągnięcie ręki. A czy pamiętacie ile to już razy mieliście nadzieję, że tym razem badania morfologiczne będą prawidłowe? Jeżeli tak to pamiętacie zapewne również wasze rozczarowanie w momencie kiedy jednak okazały się nie do końca zadowalające. Suplementy diety oraz właściwy ich wybór sprawi, iż jakość waszego życia oraz samopoczucie ulegnie poprawie. Uzupełnia niedobory, podkręca metabolizm i przemianę materii, dodadzą energii oraz sprawia z najzwyczajniej poczujecie się lepiej.
Nasz organizm nie jest perpetum mobile. Nie jest samonapędzająca się maszyna. Musi być nieustannie zaopatrywany w paliwo. Im lepszej jakości jest paliwo tym lepiej funkcjonuje. Suplementy diety są  bardzo ważnym dodatkiem. Można porównać j do wisienki na torcie zwieńczającej i zamykającej go w całość.  W kolejnych tekstach przedstawimy działanie poszczególnych suplementów.  W  czasie gdy telewizja bombarduje nas setkami reklam wychwalających coraz nowsze i doskonalsze środki postaram się wskazać te, które sa naprawdę godne uwagi. Jeżeli zainteresowani jesteście jakimś konkretnym środkiem na temat którego waszym zdaniem powinnam napisać bardzo proszę o sugestie.


Autorka artykułu IZABELA

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 Revelkove Love , Blogger