×

Zdrowe zęby to nie tylko szczotkowanie. Jak zadbać o higienę jamy ustnej?

Odkąd interesuję się naturalną pielęgnacją o wiele bardziej zwracam też uwagę na to czego używam również do prania, sprzątania no i na to co nakładam na siebie przede wszystkim. Dzisiaj chciałam Wam przybliżyć nieco temat czasem niewygodny, ale jakże ważny, bo należy tą czynność wykonywać codziennie, ba nawet dwa razy dziennie – a mianowicie higiena jamy ustnej i szczotkowanie zębów. Wydawałoby się z pozoru prosta sprawa: szczotka, pasta i gotowe. Jednak to nie jest takie oczywiste jakby się wydawało. Wiele osób zaniedbuje tą czynność, a dzieci od małego jak myślą o szczotkowaniu zębów mają koszmary, ale nie powinno tak być!

Pasta do zębów z fluorem czy bez?


Jeśli chodzi o pasty do zębów , to nie do końca jestem zwolenniczką używania fluoru, ale też nie chcę go demonizować dlatego postawiłam na dwie pasty: jedna z fluorem na dzień i pasty bez fluoru na noc. Jeśli chodzi o wieczorną pielęgnację zębów w tym przypadku świetnie sprawdzają się własnoręcznie wykonane pasty z oleju kokosowego, sody oczyszczonej i olejku eterycznego, a kiedy nie mam na to czasu sięgam po gotowe pasty z mieszanką sody i węgla jak np. ta od Lale czy Organic Lifena bazie aloesu. Pasty sprawdzają się bardzo dobrze i naprawdę czasami zastanawiam się nad zrezygnowaniem całkowicie z fluoru. A Wy używacie past z fluorem?
Gumy do żucia, nici dentystyczne

Higiena jamy ustnej jest niezwykle ważna także w trakcie dnia, kiedy czasem nie ma jak umyć zębów. I tutaj stawiam na gumy z xylitolu oraz nici dentystyczne. Bez nich nie mogłabym się obejść. Chyba każdy z nas nie lubi kiedy resztki jedzenia zalegają gdzieś między zębami.Szczoteczka zwykła czy elektryczna, a może Irygator do zębów?

W ciągu dnia kiedy jest możliwość po posiłku myję zęby, ale nie zawsze jest taka opcja. Staram się nosić ze sobą małą tubkę pasty i turystyczną szczoteczkę, a w domu używam elektrycznej. Oprócz tego w domu z przyjemnością korzystam z pewnego gadżetu, który póki co jest gadżetem, ale uważam powinien stać się codziennością – Irygator do zębów . To urządzenie wypłukuje pod ciśnieniem resztki pokarmów i z powadzeniem zastępuje nici dentystyczne. Bardzo ułatwia życie osobom z aparatami ortodontycznymi i tym z krwawiącymi dziąsłami. Cena irygatora nie jest jakaś kosmiczna, bo można je zakupić już od 200zł, ale za to jaki mamy komfort!A jak wygląda Wasza higiena jamy ustnej? Wystarczy Wam pasta i zwykła szczoteczka, czy przywiązujecie do tego większą uwagę?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 Revelkove Love , Blogger