×

Zdrowe zęby to podstawa pięknego uśmiechu

Zdrowe zęby to podstawa pięknego uśmiechu. Dbając o zęby dbamy również o nasze zdrowie, bo higiena jamy ustnej ma istotny wpływ na zdrowie naszego całego organizmu. Obecnie mamy  nieograniczony dostęp do gabinetów dentystycznych, a wizyta u dentysty powinna stać się standardem tak jak wizyta chociażby u internisty. Dzisiaj chciałam Wam przedstawić kilka ważnych powodów dla których warto dbać o swoje zęby.

1.     Regularnie wykonuj przegląd swojego uzębienia

Bardzo ważne jest, aby wykryć próchnicę jeszcze w początkowym stadium, które jest zazwyczaj niezauważalne dla zwykłego oka. Dentysta podczas regularnych przeglądów będzie w stanie ocenić nasz stan uzębienie i czy pojawiły się niepokojące objawy i przystąpi do natychmiastowego leczenia.


2.      Reaguj, nie narażając się na koszty leczenia zaniedbanych zębów

Wizyta kontrolna trwa kilkanaście minut, a jeśli nasze zęby są zdrowe nie wymaga żadnych działań. Koszt takiej wizyty jest znacznie niższy niż późniejsze leczenie zębów. Leczenie kanałowe to wydatek rzędu kilkuset złotych, a wizyta kontrolna to kilkukrotnie niższa stawka.

3.      Dentysta może pomóc w wykryciu różnych chorób nie zawsze związanych z zębami

Chodząc na regularne kontrole dentysta ocenia stan naszego uzębienia, ale także widzi wszelkie zmiany zachodzące w obrębie jamy ustnej. Lekarz stomatolog widzi nasze gardło, wnętrze policzków i jeśli coś wzbudzi jego podejrzenia może nam wskazać kierunek w jakim powinniśmy szukać problemu związanego z naszym zdrowiem. Szybkie wykrywanie zmian grzybiczych czy nowotworowych pozowała na ich skuteczniejsze leczenie.

4.      Możesz zaprojektować swój uśmiech

Dzięki stomatologowi czy ortodoncie możesz wpłynąć na to jak wygląda Twój uśmiech. Możesz skorygować wady zgryzu, wybielić zęby czy sprawić aby twarz miała lepszy kształt. Dzięki temu możesz przeprowadzić nawet radykalne zmiany w swoim wyglądzie i poprawić swoją samoocenę.


5.      Stomatologia może mieć działanie antystarzeniowe

Poza leczeniem zębów stomatologia oferuje również zabiegi, które mogą w sposób widoczny odmłodzić Twoją twarz. Może to być uzupełnienie brakujących zębów, które pomogą uzyskać pogodniejszy wyraz twarz czy podniesienie policzków. Licówki czy koronki również wpływają na estetykę naszego uśmiechu jak i całego wyglądu twarzy.
Pamiętaj zatem, aby nie odkładać leczenie zębów na później, bo konsekwencje mogą być dotkliwe. Jama ustna jest drogą do naszego całego organizmu. Dbając o zęby dbasz o swój cały organizm. Warto wybierać renomowane gabinety korzystające z dobrego sprzętu i akcesoriów medycznych, które zaopatruje sprawdzony  np. taki sklep stomatologiczny. W dzisiejszych czasach działa nadal metoda poczty pantoflowej jak i bez problemu znajdziemy opinie o gabinetach czy dentystach w sieci. 

Teraz już wszystko jest tylko w Twoich rękach i Ty decydujesz jak dbasz o swoje zdrowie.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 Revelkove Love , Blogger