×

Sprawdzony przepis na ekologiczny płyn do płukania tkanin. Zrobisz go w 5 min! #Slowlfie #Zerowaste

Od pewnego czasu  w moim otoczeniu eliminuję sklepową chemię i zastępuję większość środków ekologicznymi mieszankami, które sama przygotowuję. Jakiś czas temu podzieliłam się z Wami przepisami na domowe płyny do płukania tkanin (PRZEPISY) i przypominam ten, który zrobić najłatwiej i najszybciej. Sprawdza się do każdego prania!


Płyn do płukania  za gorsze w 5 minut!

Pólprodukty potrzebne do wykonania domowego płynu do płukania tkanin dostaniecie bez problemu w sklepie spożywczym, drogerii, online lub w aptece. Ten płyn do płukania tkanin to tylko 3 składniki i zrobicie go w 5 min! To nie tylko plusy dla Waszego zdrowia, ale również oszczędności w domowym budżecie, bo taki płyn kosztuje kilkadziesiąt groszy na jedno pranie.  Co potrzebujecie? Wystarczy kwasek cytrynowy, woda oraz olejek eteryczny oraz najlepiej szklana butelka i gotowe :)


Dlaczego olejek z drzewa herbacianego?


Ja wykorzystuję olejek z drzewa herbacianego, dlaczego? Poza tym, że nadaje ubraniom delikatny zapach (a przy okazji wykazuje działanie zmiękczające), to działa też odkażająco i pomaga w pozbyciu się wszystkich baterii i wirusów z tkanin.
Olejek z drzewa herbacianego świetnie sprawdzi się też do dezynfekowania pieluszek wielorazowych i płukania niemowlęcych ubranek. Unikasz dzięki temu kontaktu skóry z substancjami, które mogą być alergenne. Stosowanie olejku zamiast płynu do płukania jest też rozwiązaniem bardziej ekologicznym i naturalnym, pomaga dbać o środowisko i zmniejszać zużycie substancji o właściwościach toksycznych.

A Wy stosujecie domowe środki czystości? 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 Revelkove Love , Blogger