×

Świąteczna wariacja na temat tiramisu - z jabłkiem, cynamonem i goździkami! Palce lizać!

Muszę Wam powiedzieć, że naszła mnie ostatnio ochota na coś słodkiego, ale niestandardowego. Uwielbiam tiramisu i postanowiłam wyczarować taki deser tylko z lekką nutką wariacji. Świąteczne smaki to bezspornie jabłko, cynamon i goździki i w taką stronę właśnie poszłam. Pokaże Wam co takiego powstało. A moją inspiracją były oryginalne soki. 


Do przygotowania deseru potrzebujesz:
4 jajka
500g sera mascarpone
cukier
biszkopty jedno opakowanie
odrobinę kakao
szczyptę cynamonu

Mój przepis na Tiramisu z nutką jabłka, goździku i cynamonu.

W standardowym tiramisu najważniejszym składzikiem jest kawa, a u mnie w tym przypadku pierwsze skrzypce zagrał Oryginalny Sok jabłko, cynamon i goździki. Pokroiłam biszkopty i przygotowałam miseczkę na sok.


Kolejnym krokiem było oddzielenie w jakach białek od żółtek, Żółtka zmiksowałam na gładką masę z cukrem, białka ubiłam na gęstą pianę. Do żółtek dodałam ser mascarpone i dobrze wymieszałam. 


Do masy z mascarpone dodałam ubite białka i odrobinę cynamonu. Powstała gładka masa. Oddzieliłam część masy i dodałam do niej kakao, aby powstała brązowa masa o lekko kakaowym smaku. 


Zamoczyłam biszkopty w soku z jabłko, cynamon i goździki i rozpoczęłam układanie warstw.


Na koniec udekorowałam wszystko kakaem i śnieżynkami i włożyłam do lodówki.


Jestem bardzo zadowolona z efektu końcowego, bo tak wariacja to niesamowite połączenie smaków. Uwielbiam jabłka z cynamonem oraz goździkami i tiramisu w takiej wersji to absolutne niebo w gębie. Jeśli lubicie eksperymentować, można też użyć oryginalnego soku np. jabłka z imbirem to również takie świąteczne smaki. A dzięki oryginalnym sokom mamy wszystko pod ręką. Samo przygotowanie takiego deseru zajmuje maksymalnie pół godziny, jedynie na co trzeba poczekać dłużej, aby masa zsiadła się dobrze w lodówce - najlepiej kilka godzin, a nawet całą noc. Wrażenia smakowe gwarantowane!


A Wy lubicie eksperymentować w kuchni ze smakami?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Copyright © 2016 Revelkove Love , Blogger